Uncategorized

NÕUANDED JA NÄPUNÄITED, MIS PARANDAVAD TEIE TELKIMISRETKE

Telkimine ühendab teid looduse vaikse majesteetlikkusega, võimaldades teil end laadida ning pere ja sõpradega lõõgastuda. Mõne jaoks on “töötamine” osa lõbusast – aga miks mitte lubada natuke kodukootud leidlikkust, et teie järgmisel telkimisreisil asjad lihtsamaks teha?

Siin on mõned meie parimad nõuanded, mida nädalavahetuseks kaasa võtta. Need telkimisnõuanded ja -nipid pole mitte ainult kavalad, vaid neid on ka väga lihtne rakendada. Kõige parem on see, et paljud neist säästavad teie ruumi, aega, kaalu ja raha.

VALMISTA PEALAMBIST JA VEEKANNUST LATERN
Kõik, mida vajate, on teie pealamp ja kann veega või suur veepudel. Iga poolläbipaistev pudel sobib, kuid kõige lahedama efekti annab plastik, mis ei ole täiesti läbipaistev, vaid on pigem kergelt hägune.

Kui läheb pimedaks, kinnita pealamp kannu külje külge nii, et valgusvihk oleks suunatud sissepoole. Veekann muutub jahedaks hõõguvaks keraks, mis heidab valgust igas suunas! See toimib, kuna vesi levitab valgust, mis seejärel valgust piimjas plastikus edasi hajutab.

See ajutine latern töötab suurepäraselt kõikjal, kus vajate valgust. Ükskõik, kas peate oma telgist midagi otsima, piknikulauda koristama või lõket tegema, läks teie öö just palju lihtsamaks.

SISU KUIVAS HOIDMISEKS VOODERDA OMA KOTT PRÜGIKOTIGA
Telkimisel on kõige olulisem ilm ja kogenud telkija teab, et sa ei saa olla kunagi liiga valmis emakese looduse muutlikeks tujudeks. Kui teil on telgis soe ja kuiv, pole põhjust muretsemiseks – välja arvatud juhul, kui te ei saa sooja ega kuivada, kuna teie kott ja kogu selle sisu on vihma käes läbimärjaks saanud.

See nipp pakub parimat kulude ja tulude suhet: üks prügikott vastutasuks soojuse ja kuivuse eest. Vooderdage seljakoti sisemus lihtsalt prügikotiga, enne kui asetate kõik oma esemed sinna. Üks prügikott ja sul on reisiks kuivad riided ja kuiv magamiskott garanteeritud.

KASUTA PADJANA RIIETEGA TÄIDETUD MAGAMISKOTTI
Võime garanteerida, et üks asi, mis teile patjade juures ei meeldi, on see, kui palju ruumi need pakkimisel võtavad. Ettevõtted on välja tulnud täispuhutavate patjadega, mis küll võtavad muljetavaldavalt vähe ruumi, kuid loodudes ukerdamine ja pumpamine on harva mugav. Seetõttu topime sageli kotti padja, mis võtab sama palju ruumi kui riietus.

Ülima matkapadja loomiseks võtke magamiskoti ümbris ja toppige see oma pehmeimate riietega täis. Jälgi, et varrukad oleksid lahti rullitud ja sokid ei oleks liiga tihedalt kokku keritud, et ei tekiks survekohti ning vormi padi lihtsalt oma maitse järgi. Kui soovite rohkem tuge, lisage lihtsalt rohkem riideid! Sulle meeldib see, et säästad kotis nii palju ruumi.

VÕTKE KAASA LEIVAKOTI SULGURID
Leivakotisulgurid on üks alahinnatumaid tooteid. Nad hoiavad usinalt leivakotte kinni, kuid harva näeme enne äraviskamist neis muud otstarvet. Nii et järgmine kord, kui leivapätsi lõpetate, kutsume teid proovima neid järgmisel telkimisreisil pesulõksuna.

Nii et ära viskamise asemel hakake leivakotisulgureid koguma! Peagi teevad nad oma tööd päikesepaistes, kuivatades teie riideid ja hoides neid kindlalt nööri külge kinnitatud.

PÕLETA LÕKKES SALVEID, ET SÄÄSKI TÕRJUTADA
Sääsed võivad muidu suurepärase telkimiskogemuse ära rikkuda. Teadmine, kuidas neid tõrjuda, ilma end ohtliku putukatõrjevahendiga üle kallata, on telkimisel suurepärane oskus.

Järgmisel korral telkima minnes võtke kaasa paar salveipakki. Siis, kui päike loojub ja lõkke loidate, põleta tulega natuke salveid. Või pikemaajalise efekti saavutamiseks pane salvei põlema ja lase lõkke ääres hõõguda ja suitseda. Salveisuits tõrjub sääski loomulikult eemale ja kuuled nende suminat enda ümber palju vähem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga