Uncategorized

Pruunid, mustad või sinised? Mille järgi valida päikeseprillide tooni?

Pruunid, mustad, sinised ja muud värvi päikeseprillid mõjutavad erinevalt kontrastide ja värvide taju.

Päikeseprillide klaaside toon ei ole üksnes moeküsimus. Pruunid, mustad, sinised ja muud värvi klaasid mõjutavad erinevalt kontrastide ja värvide taju ning olenevalt kandja elustiilist ja hobidest võib üks värv olla praktilisem kui teine. UV-kiirguse eest kaitseb päikeseprillide spetsiaalne kate, mitte klaaside toon, seega võid valida paljude värvitoonide vahel. Lensor.eu selgitab, kuidas erinevat tooni päikeseprillid eredas valguses viibimise mugavamaks muudavad.

Auto juhtimiseks pruunid või hallid 

Klassikalised hall ja pruun aitavad kõige paremini vältida peegeldusi ja pimestamist, moonutamata samas värve. Autorooli ei soovitata kollaseid ja merevaiguvärvi prille, kuna need võivad foorivärve moonutada.

Õues sportimiseks pruunid või rohelised

Pruunid päikeseprillid sisaldavad ka punaseid toone, mis aitavad blokeerida sinist valgust ning annavad parema sügavustaju. See on oluline selleks, et näeksid teravalt ka kaugel asetsevaid detaile, näiteks pallimänge mängides. Golfi või tennise mängimiseks soovitatakse ka rohelisi klaase, mis parandavad kontrasti nägemist, et näeksid eredas hästi veelgi pisemaid objekte.

Lumiseks talveks sinised või lillad

Sinised ja lillad päikeseprillid toetavad värvide tunnetamist ning kaitsevad tugevate peegelduste eest näiteks lumel või jääl. Siniseid klaase soovitatakse ka uduse ilmaga ning need aitavad tajuda paremini objektide kontuure.

Kollased, oranžid ja merevaigukollased sinise valguse blokeerimiseks

Kuna kollane, oranž ja merevaigutoon moonutavad teisi värve, siis ei sobi need hästi liiklusesse. Need parandavad aga sügavustaju ja objektide teravust, muudavad ümbritseva heledamaks ning blokeerivad hästi sinist valgust.

Mustad väga eredasse valgusesse

Mustad päikeseprillid ei kaitse UV-kiirguse eest teistest värvidest paremini, kuid väga eredas valguses võib olla nendega mugavam. Samas ei pruugi sa läbi väga tumedate klaaside sama selgelt näha kui keskmise tumedusega päikeseprillidega. Seega ei pruugi mustad päikeseprillid igaks tegevuseks sobida. 

Enne uute päikeseprillide hankimist mõtle, missuguste tegevuste juures neid kõige enam vaja läheb ning vajadusel soeta mitu paari: auto juhtimiseks, trenni tegemiseks vastavalt spordialale, maakodus tegutsemiseks, reisile ja suveüritustele. Kvaliteetsed ja päikeseprillid kaitsevad sinu silmi UV-kiirguse eest mitu hooaega.